flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Надсилання повісток у вигляді SMS-повідомлень

Надсилання повісток у вигляді SMS-повідомлень

Відповідно до статті 135 КПК України, статті 128 ЦПК України та статті 129 КАС України повідомлення про розгляд справи та про дату, час і місце проведення судового засідання може здійснюватися судом з використанням засобів мобільного зв’язку шляхом відправки SMS-повідомлення.

SMS-повідомлення це – судові повістки про виклик до суду, які надсилаються судом учаснику судового процесу у вигляді SMS-повідомлення на його номер мобільного телефону.

Відповідно до пункту 2 Порядку надсилання учасникам судового процесу текстів судових повісток у вигляді SMS-повідомлень, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 01 червня 2013 року № 73, текст судової повістки може бути надісланий судом учаснику SMS-повідомленням лише після подання ним до суду відповідної заявки. Така заявка оформляється безпосередньо в суді або шляхом заповнення учасником форми, яка розміщена на офіційному веб - порталі судової влади України.

У випадку зміни номеру мобільного телефону учасника чи за наявності обставин, які перешкоджають (перешкоджатимуть) отриманню ним тексту судової повістки шляхом SMS-повідомлення, учасник повинен невідкладно подати до суду заяву про зміну порядку здійснення судового виклику. Формування тексту судової повістки, облік та її відправка у вигляді SMS-повідомлення здійснюється в автоматизованій системі документообігу суду. Результат доставки SMS-повідомлення на номер мобільного телефону учасника автоматично розміщується у відповідному електронному реєстрі автоматизованої системи документообігу суду.

Так, в 2020 році Франківським районним судом м. Львова учасникам судового процесу надіслано 1776 SMS – повідомлень.

Для завантаження бланка заявки для отримання  sms- повістки зайдіть за посиланням.