Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Свято вишиванки відзначили у Франківському районному суді м. Львова
17 травня 2018 року українці всього світу відзначають День вишиванки – національне свято, покликане об’єднати українців, повернути кожному з нас відчуття тісного зв’язку зі своєю історією і своїм корінням. Адже українська вишиванка вже давно стала не лише модним одягом, що користується попитом в усьому світі, це – наш національний код, який зберігає споконвічні мрії українців про волю, щастя, мир.
День вишиванки – це свято краси, радості й надії, яке традиційно відзначають в Україні і за її межами кожного третього четверга травня. В цей урочистий день українці – і дорослі, і малеча – вбираються у свої найкращі вишиванки, аби нагадати про нерозривний зв’язок поколінь, необхідність дбайливо ставитися до всього, що створено народом, аби відчути свою належність до української культури і духовності в будь-якому куточку світу.
Історія вишивки на теренах України має не одну тисячу років. Особливого ж значення набула в останні кілька століть. Переважно, вишивали дівчата. До весілля готували спеціальну скриню, у якій роками збирали посаг. Найбідніша дівчина мала 30-40 сорочок, середнього достатку 50-70 сорочок, а багата – 100 і більше.
За повір’ям, сорочку для немовляти мала вишити мати або бабуся. Під час тонкої роботи майстрині співали пісень і молилися. Вірили, що так сорочка стає оберегом. Сорочки для жінок пряли тільки з конопель або льону. Вважалося, що ці рослини захищають майбутню матір і її ще не народжене дитя.
У вишивці сакральне значення має все — від ниток, походження тканини до орнаменту, кількості стібків і кольору. Найдавнішою є вишивка білим по білому.
Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка теж символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Експерти вважають, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в орнаменті вишиванок.
До цього яскравого свята краси й самобутності долучилися судді та працівники Франківського районного суду м. Львова, сфотографувавшись на згадку.